Atrakcje turystyczne Zurychu

Zurych, największe i najważniejsze miasto Szwajcarii, z pewnością zasługuje na uwagę turystów. To nie tylko ważny ośrodek finansowy i biznesowy, to również miasto znane z pięknych budowli i ciekawych placówek muzealnych. Zurych może zatem pochwalić się słynną Bahnhofstrasse, zaliczaną do najpiękniejszych ulic handlowych w całym kraju. To również ciekawe obserwatorium astronomiczne Urania, które znajduje się w najwyższym budynku w tym mieście, tuż przy dworcu kolejowym. Zurych to również ciekawe zabytki architektury sakralnej. Nie brak tu kościołów znoszonych w średniowieczu, jednak za najpiękniejszą świątynię uważa się pochodzący z XIII wieku Fraumunster. Warto odwiedzić również kościół św. Piotra (najstarszy w mieście), którego charakterystycznym elementem jest ogromny zegar umieszczony na kościelnej dzwonnicy.
Zurych to miasto, któremu wiele uroku dodają wąskie uliczki. Przy nich znajduje się wiele ciekawych butików oraz sklepów z antykami. One również cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów zwiedzających miasto.
Ci, którzy lubią sztukę i historię, koniecznie powinni odwiedzić zuryskie muzea. Ciekawe zbiory posiada tutejsze Muzeum Sztuki, w którym znajduje się kolekcja europejskiego malarstwa od średniowiecza aż po czasy współczesne. Ciekawie prezentuje się również Muzeum Sztuki Współczesnej oraz muzeum poświęcone historii miasta i jego kulturze.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *